Çekişmeli Boşanma Avukatları Ankara

Çekişmeli Boşanma Avukatları Ankara

Çekişmeli Boşanma Avukatları Ankara

Ankara’da görev yapan çekişmeli boşanma avukatları, evlilik birliğini sonlandırmak isteyen ancak karşılıklı anlaşma sağlayamayan evli çiftlere ihtiyaç duydukları profesyonel hukuki hizmeti vermektedir. Nitekim çekişmeli boşanma davalarında, yetkili aile mahkemesine dava talebiyle başvuruda bulunan taraf, boşanma gerekçesi olarak öne sürülen iddiaları kanıtlamakla yükümlüdür.

Bu nedenle söz konunu boşanma gerekçelerine ilişkin iddiaların hukuki usul ve esaslara uygun olarak hazırlanıp boşanma davası dilekçesinde yer alması için avukatlık hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu bağlamda çekişmeli boşanma avukatları Ankara merkezli hukuk ve avukat ile kolaylıkla tahsis edebileceğiniz avukat kadromuz içinde yer almaktadır.

Çekişmeli boşanma davalarının usul ve esasları ilgili Medeni Kanun’da yer alan hükümlerce düzenlenmiştir. Buna göre, çekişmeli boşanma davasına gerekçe olarak gösterilen iddiaların ispatlanması için gerekli olan delillerin mahkemeye sunulması gerekmektedir.

Bunun yanında boşanma davasına ilişkin gerekçeleri ispatlamak için varsa tanıkların da mahkemeye bildirilmesi gerekmektedir. Tüm bu delillerin toplanması, tarafların talep ve yanıtlarıyla birlikte tanıkların ifadelerine de başvurulması dava sürecini oldukça uzatan hukuki uygulamalardandır. Dolayısıyla çekişmeli boşanma davaları, süresi itibarıyla oldukça uzun sürmesi bakımından davacı veya davalı olan eşler açısından da yorucu ve zorlayıcı bir sürece işaret etmektedir.

Çekişmeli Boşanma Davalarına Profesyonel Destek

Çekişmeli boşanma davası süreci, dava kapsamına göre değişmekle birlikte alanında uzman bir avukatın yasa ve mevzuata uygun bir şekilde dava dosyası hazırlaması halinde ortalama 5 veya 6 celsede sonuçlandırılabilmektedir.

Söz konusu ortalama verilen süre, yıl bakımından 1 buçuk veya 2 yıl kadar geniş bir süreye tekabül etmektedir. Öte yandan çekişmeli boşanmanın ilgili kanunlarca belirlenen usul ve esaslarına dikkat edilmemesi durumunda, hukuki prosedürler de aksayacağı için boşanma davasının süreci yaklaşık 3 veya 4 yıl kadar sürebilmektedir. Bu sebeple aile hukuku konusunda uzman bir avukat desteğine ne kadr ihtiyaç duyulduğu açık bir şekilde görülmektedir.

Boşanma sebeplerinin mahkemeye sunulmasında gerekli görülen hukuki prosedürlere uygunluk, ancak ilgili kanun ve mevzuatlar hakkında yüksek bilgi sahibi, çekişmeli boşanma davasına ilişkin içtihatlar ve Yargıtay gibi yüksek yargı organlarının vermiş olduğu güncel kararları yakından takip eden uzman çekişmeli boşanma avukatı desteği ile sağlanmaktadır.

Bu nedenle çekişmeli olarak boşanma talebiyle mahkemeye başvuruda bulunacak kişilerin, davacı veya davalı olduğuna bakılmaksızın avukatlık desteği alması önem teşkil etmektedir. Bu bağlamda çekişmeli boşanma avukatları Ankara merkezli hukuk ve avukat bürolarında avukat kadroları içinde görev yapmayı sürdürmektedir. Avukat hizmetinden yararlanmak için iletişime geçebilirsiniz.

AVUKATA İLK SORUYU SİZ SORMAK İSTER MİSİNİZ?

BİZE ULAŞIN