Boşanma Avukatı Nasıl Bulunur?

Boşanma Avukatı Nasıl Bulunur

Boşanma Avukatı Nasıl Bulunur? Her hukuki uyuşmazlıklarda ve davalarda olduğu gibi boşanma davalarına bakan başarılı ve alanında tecrübeli boşanma avukatı bulma konusu da boşanmak isteyen taraflar için önem teşkil eden bir konudur. Çünkü her meslekte olduğu gibi avukatlık mesleğinde de deneyimli veya tecrübesiz, başarılı veya başarısız avukatlar olduğunu söylemek mümkündür.

Boşanma Avukatı Nasıl Bulunur?

Alanında uzman ve haklarınızı en iyi şekilde savunacak avukatı bulma konusunda değerlendirebileceğiniz pek çok farklı yöntem bulunmaktadır.

Bunlardan ilki ve belki de hukuki alanda avukat arayışında bulunanlar için en çok tercih edilen yöntem, tanıdık vasıtasıyla boşanma avukatı bulmaktır. Daha önce boşanma davasında bir tanıdığınızın vekalet vermiş olduğu avukatın size tavsiye edilmesi durumunda davanızda görev yapmasını istediğinizi boşanma avukatını bulabilirsiniz. Bu yöntemle ayrıca avukatın deneyimi ve başarısı konusunda güvenilir bir şekilde hareket etmiş olursunuz.

Tanıdıklar Aracılığıyla Boşanma Avukatı Bulma

Sizin boşanma davanızdan önce bir akrabanız veya çevrenizden bir tanıdığınız boşanma davasında vekalet vermiş olduğu avukatı size tavsiye edebilir. Bir avukatın şahsiyeti ve güvenirliği konusunda tanıdıklarınızın referansına güvenerek avukat hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.Fakat boşanma davalarında başarılı ya da başarılı olmadığı konusunda daha önce bu avukata vekalet vermiş bir kişinin fikrine başvurmanız tavsiye edilmemektedir. Çünkü tek kişinin fikrinden ziyade, çok kişinin sorup soruşturulmasıyla avukat hakkında kesin bilgilere ulaşabilirsiniz.

Tanıdığınızın davasını kazanıp kazanamaması o boşanma avukatının başarılı ya da başarısız olduğunu belirlememektedir. Örneğin boşanma avukatı davayı kazanmış olabilir fakat davanın süresinin olması gerekenden çok daha uzun sürmesine neden olmuş olabilir. Ya da boşanma davasında tazminat tutarında talep edilenden daha az tazminat kazanmış olabilir. Bu gibi kriterlere dikkat edilmesi boşanma davasında vekalet verilecek avukatı bulma konusunda oldukça önemlidir.

Avukatlık Ofislerinden Boşanma Avukatı Bulma

Herhangi bir referansa başvurmadan, yoldan geçerken gözünüze kestirdiğiniz bir avukatlık ofisine müracaat ederek de boşanma avukatı bulabilirsiniz. Ancak bu durum işinizi tamamen şansa bıraktığınızın bir göstergesidir. Boşanma davasında sağlam adımlar atmak isteyenlerin bu yöntem dışındaki yöntemleri tercih etmesi tavsiye edilmektedir.

Bazı durumlarda avukatın hukuk bürosunun adliye yakınlarında olması, o avukatın alanında uzman olduğunun göstergesi olarak algılanmaktadır. Ancak yine de adliye binasına yakın yerlerde ofisi bulunan avukatları tercih etmek yerine boşanma avukatını iyice araştırıp bulmanız, davanızda talep ettiğiniz sonuçlara ulaşmanız için önem taşımaktadır.

İnternet Üzerinden Araştırarak Boşanma Avukatı Bulma

Bilindiği üzere avukatların reklam yasağı bulunmaktadır. Bu sebeple avukatların resmi internet sitelerinden hangi davalarda uzman olduklarını inceleyerek ve ne kadar mesleki geçmişe sahip olduklarını görüntüleyerek de boşanma davası avukatı bulabilirsiniz. Ancak boşanma davasında görev yapan avukatın sitesinin şık tasarıma sahip olup olmaması sizi yanıltmamalıdır. Sadece internet sitesi hoşunuza giden bir avukatı boşanma davasında tercih etmeniz çoğu zaman istenmeyen sonuçlarla karşılanmasına neden olacaktır.

AVUKATA İLK SORUYU SİZ SORMAK İSTER MİSİNİZ?

BİZE ULAŞIN