Boşanma Avukatı Ankara Sincan

boşanma avukatı sincan ankara

Boşanma Avukatı Ankara Sincan

Ankara’nın Sincan ilçesinde görevli boşanma avukatı, boşanma davalarında müvekkillerine ihtiyaç duydukları hukuki desteği sağlamaktadır. Özellikle çekişmeli boşanma davalarında gündeme gelen ve boşanmanın gerçekleştirilmesinin ardından meydana çıkan mali sonuçlarda profesyonel destek sağlayan boşanma avukatı Ankara Sincan başta olmak üzere pek çok ilçede aktif olarak görev yapmaktadır.

Bununla birlikte dava dilekçesinin hukuka uygun bir şekilde hazırlanmasından, boşanmanın kesinleşmesiyle birlikte dava dosyasının kapanmasına kadar geçen sürede müvekkillerinin haklarını en iyi şekilde savunan alanında uzman boşanma avukatı desteğini tavsiye ile edinebilirsiniz.

Boşanma davaları bilindiği üzere Medeni Kanun’da yer alan hükümlerce düzenlenmiştir. Buna bağlı olarak boşanma davalarında iki farklı yöntem görülmektedir. Bu yöntemlerden biri olan anlaşmalı boşanma davalarında taraflar karşılıklı mutabakata vararak boşanma taleplerini ortak bir şekilde yetkili aile mahkemesine sunarken, diğer bir yöntem olan çekişmeli boşanma davalarında ise taraflardan en az birinin gerekçelerini sunarak boşanma davası açması mümkün olmaktadır.

Aile Hukukunda Boşanma Davaları

Aile hukuku kapsamına giren boşanma davaları pek çok farklı türde ve pek çok farklı nedene dayandırılarak açılabilmektedir. Bu noktada yetkili aile mahkemelerinde sıklıkla görülen boşanma davaları genellikle şu tür uyuşmazlıklardan oluşmaktadır:

  • Anlaşmalı veya çekişmeli boşanma davaları
  • Zina nedeniyle boşanma davası
  • Hayata kast, pek kötü veya onur kırıcı davranış nedeniyle boşanma davası
  • Suç işleme veya haysiyetsiz hayat sürme nedenine dayanan boşanma davası
  • Birlikte yaşanan konutu terk nedeniyle boşanma davası
  • Akıl hastalığı gibi nedenlere dayalı boşanma davası
  • Evlilik birliğinin temelinden sarsılması nedeniyle boşanma davası
  • Ayrılık davası

Görüldüğü üzere pek Medeni Kanun’da boşanmaya gerekçe olarak gösterilebilecek sebeplere dayanan boşanma davaları pek çok farklı sebebe dayandırılarak açılabilmektedir. Bu bağlamda boşanma davası avukat ücreti 2019 yılında da yukarıda belirttiğimiz boşanma davası gerekçelerine göre değişiklik gösterebilmektedir.  Çünkü boşanma davasında avukatın talep ettiği ücrete etki eden unsurlardan biri de muhakkak davanın içeriği ile alakalıdır. Kapsamlı ve uzun süren bir dava söz konusu olduğunda avukatlar boşanma davası vekalet ücreti olarak diğer davalara göre daha fazla ücret talep edebilmektedir.

Uzman Boşanma Avukatı Ankara

Ankara’da alanında uzman boşanma avukatı arayışınızda sizlere hukuki olarak profesyonel hizmet sunacak olan avukat desteğini hukuk bürolarında ve avukat bulabilirsiniz. Boşanma alanınada görev yapan uzman boşanma avukatı Ankara Sincan başta olmak üzere başkentin hemen hemen bütün ilçelerinde hizmet vermektedir. Boşanma davalarında olası hak kayıplarının önüne geçebilmek için ihtiyaç duyduğunuz profesyonel hukuki desteği için avukatlık bürolarıyla iletişime geçebilirsiniz.

AVUKATA İLK SORUYU SİZ SORMAK İSTER MİSİNİZ?

BİZE ULAŞIN