Boşanma Avukatı Ankara Çankaya/Ankara

bosanma-avukati-ankara-sincan

Boşanma Avukatı Ankara Çankaya/Ankara

Uzman boşanma avukatı Ankara Çankaya/Ankara, medeni hukuk kapsamında değerlendirilen aile hukuku uyuşmazlıklarından biri olan boşanma davalarında, taraflara hukuki destek ve danışmanlık sağlamaktadır.

Boşanma davaları her ne kadar ilgili kanunda yer alan hükümlere göre avukat vekaleti olmadan da yetkili mahkemeye açılabilen dava türlerinden olsa da gerek davanın açılma sürecinde mahkemeye sunulan dilekçe aşamasında gerekse de delillerin toplanması, tanık ifadelerine başvurulması gibi soruşturma sürecinde avukat desteği almak önemli bir durumdur.

Bu noktada boşanma avukatı Ankara Çankaya/Ankara arayışınızda, zorlu ve bir o kadar da yıpratıcı olan boşanma davası süresince hukuki destek veren hukuk ve avukatlık bürolarının hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Boşanma davaları bilindiği üzere oldukça yıpratıcı ve bir o kadar da tarafları zorlayıcı bir süreçtir. Özellikle çekişmeli boşanma davalarında, boşanmanın mali sonuçları hakkında sürdürülen hukuk savaşı; tarafların bu alanlarda derin bilgi birimine sahip, Yargıtay ve istinaf mahkemeleri gibi yüksek yargı organlarının vermiş olduğu güncel hükümleri yakından takip eden kısacası aile hukukunda uzman boşanma avukatı desteği ile çok daha kolay bir hal almaktadır.

Bu vesileyle taraflar profesyonel avukatlık hizmetlerinden yararlanarak boşanma sürecinde karşı karşıya kalabilecekleri zorlu süreçlerin üstesinden gelebilmektedir. Dolayısıyla en iyi boşanma avukatı Ankara ilinde görev yapan avukatlar ankara ilinde yer almaktadır.

Boşanma Davalarında Avukat Desteğinin Önemi

Medeni Kanun ile düzenlenen aile hukuku kapsamında gündeme gelen boşanma davaları, hukuk sistemimizde iki farklı türde açılabilmektedir. Bunlardan ilki anlaşmalı boşanma davası iken bir diğeri de çekişmeli boşanma davasıdır. Her iki boşanma davası türü de birbirinden farklı hukuki usul ve esaslara sahipken iki dava türünde de avukatlık hizmetine başvurulması davanın istenilen şekilde seyretmesi ve sonuçlanması açısından büyük önem taşımaktadır. Aile mahkemelerinde boşanma esasına dayanarak görülen davalar şunlardan oluşmaktadır:

  • Anlaşmalı veya çekişmeli boşanma davaları
  • Zina (aldatma) sebebiyle boşanma davası
  • Hayata kast, pek kötü veya onur kırıcı davranış nedeniyle boşanma davası
  • Suç işleme ve haysiyetsiz hayat sürme nedenine dayalı boşanma davası
  • Terk nedeniyle boşanma davası
  • Eşlerden birinin akıl sağlığını kaybetmesi nedeniyle boşanma davası
  • Evlilik birliğinin temelinde sarsılması nedeniyle boşanma davası

Boşanma davası avukatları, görüldüğü üzere pek çok farklı nedene dayanan boşanma davalarında müvekkillerinin istek ve talepleri doğrultusunda hukuka en uygun gerekçeleri öne sürerek müvekkillerinin hak ve menfaatlerini en iyi şekilde korumakla görevlidir. Bu noktada ihtiyaç duyulan profesyonel hizmet için boşanma avukatı Ankara Çankaya/Ankara da bulunan hukuk bürosu ve avukat bürolarında destek alabilirsiniz.

AVUKATA İLK SORUYU SİZ SORMAK İSTER MİSİNİZ?

BİZE ULAŞIN