Ankara Boşanma Davası

ankara boşanma davası

Ankara Boşanma Davası

Boşanma kararı ne zaman alınmalı sorusunun cevabı bir çok insan için farklıdır. Her ilişki ve ilişki içinde yaşanan durumlar biriciktir. Bu nedenle bu soruya net bir cevap vermek olanaksızdır. Ne var ki boşanma kararı ile ilgili genel olarak söylenebilecek bazı durumlar vardır.

Kendinizi uzun zamandır kötü hissediyorsanız, ileriyi göremiyorsanız, aldatma, şiddet ve benzeri kötü muamele gördüyseniz boşanma kararı almanız sizin için daha iyi olabilir.

Boşanma Davası Dilekçesi

Boşanma davasında dilekçe yazmak için bir avukattan yardım almak zorunda değilsiniz. Ne var ki bu süreçte hukuksal bilgisi olan bir kişiden destek almanız, sürecin daha hızlı ve daha kolay geçmesine yardımcı olacaktır.

Boşanma davası avukatı sayısı her geçen gün arttığından bir avukat bulmakta zorlanmayacağınızdan eminiz. Bu dilekçeyi yazarken boşanmanın hukuksal sonuçları ile ilgili detaylı olarak her noktayı incelediğinizden emin olun. Mahkeme sırasında hakime karşı dilekçede yazandan daha farklı bir tutum sergilemeyin.

Boşanma Kararı Almadan Önce Akılda Bulundurulması Gerekenler Nelerdir?

Boşanma davası süresi herkes için zordur. Bu nedenle de bu kararı vermeden önce kararınızdan emin olmanız önem taşır. Şüphesiz boşanma sonrasında bir takım sonuçlar karşınıza çıkacaktır. Bu sonuçların neler olduğunu tespit edin.

Bu sonuçlarla baş edebilecek misiniz? Eğer evlilikten doğan çocuğunuz varsa çocuklarınız için boşanma nasıl olacak? Maddi anlamda yeni hayatınız nasıl olacak? Bu ve daha bir çok soruyu kendinize dürüst olarak sorun. Yanıtı verirken de aynı tutumu sergileyin.

Boşanma Kararı Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Boşanma kararı almadan önce hislerinizden emin olmanız önemlidir. Bu kararı verirken kendi kararınız olduğundan ve başkalarının etkisinde kalmadığınızdan emin olun. Kararınızı verirken etkili olan faktörler nelerdir? Boşanmanın sonuçları hakkında ne düşünüyorsunuz? Kendinize bu ve benzeri soruları sormanızda ve bu soruların cevabını verirken dürüst olmanızda fayda var.

Boşanma kararı almak size zor, korkutucu geliyor ise durum hakkında profesyonel birinden yardım almanız gerekebilir. Eşinizle birlikte terapiye gitmek, konu hakkında bilgiler toplamak, sizinle benzer durumda olanların ne yaptığını araştırmak iyi gelecektir.

AVUKATA İLK SORUYU SİZ SORMAK İSTER MİSİNİZ?

BİZE ULAŞIN